2015. március 31., kedd

Olasz húsgombóc leves

Hiszen tudjátok már, hogy imádom az olasz paradicsomos ételeket. :)
Kedvenc zöldségem is a paradicsom. Ha az idén nem lesz sok eső, akkor remélhetőleg lesz sok érett paradicsom a kertben és legelhetek kedvemre. Nincs is annál finomabb és jobb, mint egy édes, piros paradicsomba beleharapni. Most, hogy ebbe belegondoltam, már várom a nyarat. A hétvégi jó idő után ezek a borongós, esős, hideg napok szerintem senkinek nem hiányoznak.
Ezért inkább készítsünk egy kiadós finom paradicsomos olasz húsgombóc levest!





Olasz húsgombóc leves
Hozzávalók:
40 dkg darált sertéshús
40 dkg darált marhahús
1/4 bögre reszelt parmezán
1/2 fej apróra darabolt vöröshagyma
1 evőkanál apróra darabolt petrezselyem
1 teáskanál szárított bazsalikom
1 teáskanál szárított oregánó
1-2 gerezd zúzott fokhagyma
1/2 teáskanál só
1/4 teáskanál bors
1 tojás
2-3 evőkanál olívaolaj

Továbbá:
1 db vöröshagyma
2 szál sárgarépa
2-3 szál szár zeller
1 evőkanál olívaolaj
40 dkg konzerv paradicsom
5 dl paradicsomlé
só, bors

Elkészítés:
A kétféle darált húst keverjük alaposan össze az összes többi hozzávalóval, majd formáljunk gombócokat. Egy nagyobb serpenyőbe hevítsünk fel két-három evőkanálnyi olívaolajat, majd süssük meg teljesen a húsgombócokat. (Érdemes inkább kisebbeket készíteni, hogy biztosan át tudjanak sülni.)
A vöröshagymát, a sárgarépát tisztítsuk meg, majd daraboljuk apróra a zellerrel együtt. Kevés olívaolajon dinszteljük meg. Ízesítsük sóval, borssal, tegyük hozzá a konzerv paradicsomot és öntsük fel paradicsomlével. Főzzük addig, amíg teljesen megpuhul a répa.
Ezután turmixgéppel pürésítjük, majd a kész húsgombócokat beletesszük.
Friss bazsalikommal, vágott petrezselyemmel tálaljuk!




2015. március 30., hétfő

Fokhagymás-rozmaringos sertésszűz, édesburgonya salátával

Egy színes tál az asztalon... nincs is annál szebb. Annak ellenére, hogy ma nagyon csúnya idő volt, elmondhatjuk, hogy a tavasz azért mégis itt van. Ilyenkor a legszebbek a fák és a természet (na jó ősszel is szép), mert annyira szép színes. Ahogy beleszeretünk ilyenkor a természetbe, úgy beleszerethetünk egy ebédbe is. Így voltam én most ezzel. Nem csak íze volt fantasztikus, hanem teljesen összhangba volt és azok a színek....
Ha nagyon nincs hangulatunk és esetleg szomorúak vagyunk, akkor dobjuk fel a napot és készítsünk valami finomat, valami szépet, színeset! Hátha bearanyozza a napunkat! ;)
A párom anyukájától kaptam egy nagyon finom málna ecetet, amit egyből ki kellett, hogy próbáljak. Nagyon-nagyon finom, úgy érzem, hogy hamar elfog fogyni.







Fokhagymás-rozmaringos sertésszűz, édesburgonya salátával
Fokhagymás-rozmaringos sertésszűzhöz:
1 sertésszűz
4 gerezd fokhagyma
1 evőkanál szárított rozmaring
2 evőkanál olívaolaj

1 dl száraz fehérbor
kb. 1 dl húsalaplé (vagy víz)

Édesburgonya salátához:
2 közepes édesburgonya

olívaolaj
10 dkg fetasajt
1/2 kaliforniai paprika
3 szál újhagyma
Dresszinghez:
2 evőkanál málnaecet
2 evőkanál extra szűz olívaolaj
1 evőkanál frissen facsart citromlé
1 nagy teáskanál méz
só, bors
1/2 dl víz

Elkészítés:
A sertésszüzet hagyjuk egészbe. A fokhagymát nyomjuk szét a késünkkel, majd daraboljuk egészen apróra. Tegyük egy kis tálba, adjuk hozzá a szárított rozmaringot, az olívaolajat, a sót, majd kenjük be vele a húst alaposan. Csomagoljuk fóliába és tegyük a hűtőbe legalább 4 óra hosszára.
Addig elkészítsük a salátát.
Az édesburgonyát hámozzuk meg, daraboljuk közepes nagyságú kockára. Szórjuk meg sóval, locsoljuk meg egy kevés olívaolajjal, majd sütőpapírral bélelt tepsire terítsük ki. Előmelegített 200°C-os sütőbe kb. 30 perc alatt süssük készre. Közben nézzünk rá kb. félidőnél és forgassuk meg.
A fetasajtot és a kaliforniai paprikát kockázzuk fel, az újhagymát vágjuk karikára.
A dresszing hozzávalóit keverjük ki vagy tegyük egy üvegbe és jól rázzuk össze. (Az utóbbi időben én mindig így csinálom.)
A pácolt szűzérmét tegyük forró magas falú serpenyőbe, pirítsuk meg minden oldalát, majd öntsük fel borral és húsalaplével. Fedjük le és addig pároljuk, amíg el nem éri a hús belső hőmérséklete a 70°C-ot. Ezt hústűvel tudjuk ellenőrizni. Ezen a hőmérsékleten, ha megállunk, akkor tuti nem szárítjuk ki a húst és nyers sem marad a közepe. Amikor elérte a kívánt hőmérsékletet, távolítsuk el a fedőt és pirítsuk még egy-két percig, hogy egy szép kérget kapjon még, de vigyázzunk ne égessük le!
Várjunk vele 5 percet, majd ezután szeletelhetjük.
A megsült édesburgonyát keverjük össze fetasajttal, paprikával és újhagymával, majd locsoljuk meg dresszinggel.







2015. március 29., vasárnap

Téli fűszeres erdei gyümölcsös joghurtos fagyi

Már két hét is eltelt azóta, hogy ezt a fagyit elkészítettem. Abban a tudatban éltem, hogy elvesztek a fotók laptop csere közben. :( Megnéztem már mindenhol és egyszerűen nem találtam, pedig tisztán emlékeztem, hogy bizony átmásolásra kerültek. Tegnap előtt addig-addig kutattam, míg egyszer csak rátaláltam. Pedig teljesen lemondtam róla.
Most, hogy meg vannak meg is osztom veletek!






Téli fűszeres erdei gyümölcsös joghurtos fagyi
Hozzávalók:
30 dkg erdei gyümölcs
1 evőkanál méz
1 evőkanál citromlé
1/2 citrom reszelt héja
1 teáskanál vanília kivonat
1 kávéskanál fahéj
1/2 kávéskanál őrölt szegfűszeg
1 kávéskanál őrölt gyömbér

50 dkg joghurt

Elkészítés:
Az vegyes erdei gyümölcsöt főzzük fel mézzel és a fűszerekkel. Ha szükséges tegyünk alá egy kevés vizet, de ha fedő alatt kezdjük el, akkor magától enged annyi levet, amennyiben szépen meg tud puhulni. Addig főzzük, amíg egy kicsit be nem sűrűsödik.
Hagyjuk teljesen kihűlni.
Adjuk hozzá a joghurt 1/3-át és turmixgépbe téve turmixoljuk krémesre, vagy hagyhatunk benne egész darabokat, ha úgy szeretjük. Keverjük össze a többi joghurttal, majd tegyük hűtőbe egy éjszakára.
Másnap fagylalt gépbe töltve fagyasszuk ki kb. 40-45 perc alatt.
Tegyük pár órára a mélyhűtőbe tálalás előtt!




2015. március 27., péntek

Mandulás-diós-mogyorós panírba forgatott túrógombóc citromos görög joghurttal, juharsziruppal

Anyu hozott a piacról házi túrót, amiből mi mást is készíthettem volna, mint túrógombócot. Szerintem a jó túrógombóc titka a házi túró. A bolti... nyomába sem ér.
A gluténmentes verzió nagyon egyszerű, talán még gyorsabban is elkészíthető, mint a hagyományos, ráadásul tuti siker. (Azért morzsás túrókat hanyagoljuk itt is, mert azzal meggyűlhet a bajunk.)
Őszintén nekem így jobban ízlett, főleg egy könnyű citromos joghurttal a tetején és juharsziruppal, a cukros tejföl helyett. Mivel mindig megpróbálok kreatív lenni, ezért található a blogomon más túrógombóc recept is, ami gyümölcs szósszal készült hagyományos változatban:
Túrógombóc eperszósszal








Mandulás-diós-mogyorós panírba forgatott túrógombóc citromos görög joghurttal, juharsziruppal
Hozzávalók (2 személy részére):
25 dkg túró
7,5 dkg kukorica dara
2,5 dl víz
csipet só

5 dkg török mogyoró
5 dkg mandula
5 dkg dió

30 dkg görög joghurt
1/2 citrom leve

juharszirup

Elkészítés:
A kukoricadarát főzzük meg enyhén sós vízbe, majd hagyjuk teljesen kihűlni. Keverjük össze a házi túróval, majd nedves kézzel formázzunk tetszőleges nagyságú gombócokat.
A mogyorót, a mandulát és a diót daráljuk le kávédarálóval, így egészen apró lesz, majd pirítsuk meg serpenyőben. Forgassuk meg benne a gombócokat. (Valószínű ki fog maradni a panírból, de félre tehetjük és felhasználhatjuk süteménybe.)
A joghurtot keverjük ki frissen facsart citromlével. Tálaláskor kanalazzunk belőle a gombócokra, locsoljuk meg juharsziruppal.




2015. március 26., csütörtök

Cannellini babos-újhagymás tejszínes csirkemell

Ismét egy gyors és egyszerű receptet hoztam, amihez tényleg nem kell hosszú bevásárló listát írni, ráadásul még az is előfordulhat, hogy éppen van otthon minden. Ugyanis ez pont így készült.  Néha a legjobb ötletek hirtelen jönnek.




Cannellini babos-újhagymás tejszínes csirkemell
Hozzávalók (2 személy részére):
40 dkg csirkemell
2 evőkanál olívaolaj
4 szál újhagyma
1 konzerv canellini
1 teáskanál szárított kakukkfű
1 teáskanál szárított rozmaring
só, bors
1 dl száraz fehérbor
1 dl víz
1 dl tejszín
1 teáskanál kukoricakeményítő

Elkészítés:
Először a csirkemellet daraboljuk fel kockára, majd pirítsuk fehéredésig egy kevéske olívaolajon. Ízesítsük sóval, borssal, kakukkfűvel, rozmaringgal. Öntsük fel fehérborral és vízzel. Közepes lángon addig pároljuk, amíg a csirkemell meg nem puhul. Addig karikázzuk fel az újhagymát és a cannellini babról öntsük le a levét. Adjuk hozzá a megpuhult csirkemellhez és főzzük tovább 5-7 percig.
A kukoricakeményítőt keverjük ki a tejszínnel, majd sűrítsük be vele a kész babos csirkemellet.
Vadrizses barna rizzsel tálaltam!



2015. március 25., szerda

Joghurtos, olívás kenyér - Csicseriborsó humusszal

Első kenyeremen túl vagyok, most már jöhetnek a saját ötletek, kísérletek. A Nutrifree hátulján lévő recepttel kezdtem, ami elég jól sikerült. Bár másnap már nem volt puha, de már rég hozzá szoktam, ugyanis a rozs illetve a teljes kiőrlésű kenyerek is frissen volt a legpuhább. (Kivétel a kovászos, vaslábas verzió, mert az bizony 2-3 napig is olyan volt, mintha akkor sütöttem volna.)
Eszembe jutott, hogy a joghurt bizony sokat segít és nem szárad ki annyira a tészta tőle. Gondoltam kipróbálom. :)
De jól tettem! Még a 3. nap is puha volt! Annyira megörültem. Mivel csak én eszem, ezért 5 napig bőven elég nekem egy ekkora kenyér, mivel csak reggelire eszek. Egyébként panininek vagy szendvicssütőbe isteni, ropogós melegszendvics készíthető belőle.
Az olívás, joghurtos kenyérhez készítettem csicseriborsó humuszt, amit mind a ketten nagyon szeretünk. Most receptet is hoztam hozzá.







Joghurtos, olívás kenyér
Hozzávalók:
250 g Nutrifree per Pane lisztkeverék
70 g joghurt
1 teáskanál útifű maghéj
130 g víz
10 g élesztő
2 evőkanál extra szűz olívaolaj
5 g só
10 szem fekete olíva

Elkészítés:
Az elkészítése nagyon egyszerű. Tegyünk mindent dagasztó gépbe az olívabogyón kívül, majd dagasszuk 3-4 percig. Ez idő alatt daraboljuk össze, egészen apróra az olívát és adjuk a bedagasztott tésztához. További 1-2 percig dolgoztassuk még a gépet, hogy teljesen elkeveredjen a tésztával.
Olajozott kelesztő tálba téve, hagyjuk duplájára kelni kb. 1 óra alatt.
Ezután gyúrjuk át óvatosan, majd formázzuk meg és helyezzük olajjal kikent kenyér formába.
Letakarva pihentessük 30 percig.
Ez idő alatt melegítsük elő a sütőt 200°C-ra. Helyezzük a sütőbe, a hőmérsékletet vegyük le 180°C-ra, majd süssük készre 35-40 perc alatt.



Csicseriborsó humusz
Hozzávalók:
400 g konzerv csicseriborsó
1 teáskanál pirospaprika
1 teáskanál dijoni mustár
1 evőkanál frissen facsart citromlé
1/2 kávéskanál só
1/2 kávéskanál őrölt chili
2 evőkanál extra szűz olívaolaj

Elkészítés:
Tegyünk mindent egyszerre a turmix gépünkbe, majd jól turmixoljuk össze, amíg krémes állagú nem lesz. Kanalazzuk lezárható üvegbe, ezután mehet a hűtőbe vagy akár rögtön fogyaszthatjuk is.


2015. március 24., kedd

Három hagymás rizottó - főszerepben a medvehagyma

Még jó, hogy a gluténmentes konyhából nem kell száműzni a rizottót, sőt a rizs kimondottan az egyik alapanyag, amiből ugye liszt is készül és a tésztákhoz nagy szükségünk van rá.
Szerintem mindenki tudja, mekkora rizottó rajongó vagyok és, ha már itt van a medvehagyma szezon, akkor miért is hagynám ki ezt a változatot.







Három hagymás rizottó
Hozzávalók (2 személy részére):
2 kis fej vöröshagyma
2 gerezd fokhagyma
1 közepes csokor medvehagyma
1 liter forró húsalaplé
20 dkg arborio rizs
2 evőkanál olívaolaj
1 dl száraz fehérbor
só, fehér bors
frissen reszelt szerecsendió
5 dkg reszelt parmezán
3 dkg vaj

Elkészítés:
A vöröshagymát pucoljuk meg és daraboljuk apró kockára. A fokhagymát is tisztítsuk meg, nyomjuk össze késsel egy vágódeszkán, majd aprítsuk fel. Olívaolajon dinszteljük meg mind a kétféle hagymát, majd adjuk hozzá a rizst és pirítsuk pár percig. Öntsük fel jó minőségű száraz fehérborral. Főzzük addig, amíg be nem szívja. A forró húsalapléből tegyünk hozzá 2 merőkanálnyit, majd folyamatos kevergetés közben pótoljuk, amint elfövi. Ízesítsük sóval, fehér borssal és frissen reszelt szerecsendióval.
Közben a medvehagymát mossuk meg, majd vágjuk csíkokra.
Amikor már úgy látjuk, hogy az utolsó merőkanál hiányzik ahhoz, hogy kész legyen a rizs, akkor adjuk hozzá a felaprított medvehagymát. Miután elkészült, vegyük le a tűzről, adjuk hozzá a vajat és a parmezánt. Keverjük ki szép krémesre.
Hagyjuk pár percig pihenni, majd rögtön tálaljuk!




2015. március 23., hétfő

Hamburger zsemlék gluténmentesen

Most már két hét is eltelt azóta, hogy a gluténmentes étkezést elkezdtem. Izgalmas....
Először bajban voltam, hogy miként is fogok finomságokat sütni, de egyből sikerült minden. Természetesen nem magamtól, hiszen ez is egy külön "konyha". Rengetegféle liszt és szinte egyiket sem ismertem, ismerem. Ugyanis úgy gondolom, hogy elég sok időre lesz szükségem ahhoz, hogy már magamtól tudja variálni a különböző lisztek arányát. Még jó, hogy van internet...
Nagyon sokat segített nekem Nicole blogja, ahol rengeteg receptet találtam és a liszt keverékekről is található külön bejegyzés. Könyvet is adott már ki, amire szívesen beneveznék, bár még nem néztem szét, hogy itt nálunk lehet e kapni. Akár angol verzióba is jöhet, ugyanis már annyi külföldi blogot nézegettem az elmúlt két évben, hogy lassan már megtanulom a nyelvet. :) Na jó, egy kicsit túlzás, de előbb utóbb csak ragad az emberre valami. Balázs szokta mondani, maximum a kosz. :)
A gluténmentes filléres alapon: Keksz, bagel, zsemle könyvéből van az alábbi hamburger zsemle receptje, ami egy az egyben hasonlít az amerikai hamburger bucikhoz. Frissen a legjobb, de hát melyik nem? :) Másnap egy kicsit mikróba tettem és már pakoltam is a belevalót.
Jah, a zsemléket a túrára vittem magammal, de annyira laktató, hogy a háromból csak egy fogyott el. De másnap reggel a maradékot megosztottam Balázzsal, így gyorsan nyoma veszett.








Hamburger zsemlék gluténmentesen
Hozzávalók ( 4 db kicsi vagy 3 db nagy):
Rántáshoz:
12 g Nutri free per Pane gluténmentes lisztkeverék
65 ml víz

Továbbá:
210 g Nutrifree Mix per Pane
25 g cukor
10 g friss élesztő
6 g só
24 g olvasztott vaj
60 g joghurt
85 ml tej

Tetejére:
vaj
szezámmag

Elkészítés:
Először a 12 g lisztet a 65 ml vízzel főzzük fel folyamatos keverés mellett. Amikor besűrűsödött tegyük félre, amíg teljesen kihűl.
Mérjük ki a többi hozzávalót dagasztó tálba, adjuk hozzá a kihűlt "rántást", majd dagasszuk a tésztát 5 percig. Olajozott kelesztő tálba téve, tegyük a hűtőbe egy éjszakára vagy minimum 12 óra hosszára.
Másnap hagyjuk szobahőmérsékleten 1,5 órát pihenni. Osszuk a tésztát 3 vagy 4 egyenlő részre (így utólag inkább 3 felé osztottam volna), formázzunk belőle zsemléket, majd sütőpapírral bélelt tepsire sorakoztassuk. Kelesszük duplájára!
Előmelegített 200°C-os sütőbe toljuk be 10 percre. Ezután vegyük ki, kenjük meg vajjal, szórjuk meg szezámmaggal, majd toljuk vissza további 10-15 percre, de ekkor a hőmérsékletet csökkentsük 180°C-ra.




2015. március 22., vasárnap

Diós bundában rántott camembert, grapefruitos ruccola salátával, házi áfonyalekvárral

Mivel nagy sajt rajongók vagyunk, így néha beérjük ebédre egy nagyobb adag rántott sajttal és salátával. Már annyiféleképpen elkészítettem, de valahogy mindig kilehet próbálni újabb és újabb változatban. Mindenféle sajtot szívesen fogyasztunk, akár salátába, akár szendvicsbe vagy éppen főételként.





Diós bundában rántott camembert, grapefruitos ruccola salátával, házi áfonyalekvárral
Hozzávalók (2 személy részére):
6 evőkanál (gluténmentes) kenyérmorzsa
3 evőkanál darált dió
2 camembert (közepes méretű)
1 nagy tojás
olaj a sütéshez

125 g ruccola
1 nagy grapefruit
5 evőkanál grapefruit leve
balzsamecet
dió

Elkészítés:
A camembert hagyjuk egészbe és így panírozzuk be a szokásos módszerrel. Csupán annyit kell tennünk, hogy a darált diót összekeverjük a kenyérmorzsával. Süssük meg forró olajba mind két oldalát.
A grapfruitot pucoljuk meg, majd szedjük gerezdekre és a hártyákat is távolítsuk el. A közben kifolyt levet gyűjtsük össze és keverjük össze egy evőkanál balzsamecettel.
A ruccolát halmozzuk a tányérra, díszítsük grapefruit gerezdekkel. Locsoljuk meg a citrusos öntettel. Helyezzük el a saláta közepén a rántott sajtot, szórjuk meg dióval, plusz csurgassunk rá egy kevés balzsamecetet.
Házi áfonyalekvárral fogyasszuk!




2015. március 21., szombat

Csokis-kókuszos linzer

Lassan gondolkodhatunk már azon, hogy mit is süssünk húsvétkor? Nagyon sokfélét nem szoktam készíteni, mert inkább frissen szeretjük a sütiket, és több napig ugyanazokat enni... hát elég unalmas. Ez a kókuszos linzer szerintem jó ötlet, egyrészt tuti gyorsan elfogy, másrészt sütis dobozba sokáig eláll, ha mégis többfajtát sütnénk.
Őszintén szólva, ezt most kifejezetten egy hosszú túrára készítettem, ami energiát adott nekünk a 30 km-hez, a házi hamburgerek mellett.
Mindenkinek ajánlom, akik nagyon szeretik a nagyon-nagyon kókuszos sütiket!









Csokis-kókuszos linzer
Hozzávalók (kb. 25 db-hoz):
120 g gluténmentes lisztkeverék
50 g kókuszliszt
30 g kókuszreszelék
120 g hideg vaj
50 g porcukor
1 tojás
2 evőkanál hideg víz
1 teáskanál vaníliakivonat

100 g étcsokoládé (60%-os)
1 g porított kakaóvaj

kókuszreszelék

Elkészítés:
Tegyünk minden hozzávalót konyhai aprítógépbe, majd addig turmixoljuk, amíg össze nem áll a tészta. Csomagoljuk fóliába, majd tegyük legalább 30 percre hűtőbe. Ezután nyújtsuk kb. 5 mm vékonyra (a legjobb ezt két fólia között megtenni) és tetszőleges formájú szaggatóval szaggassuk ki.
Tegyük sütőpapírral bélelt tepsire, majd előmelegített 180°C-os sütőbe süssük kb. 10 percig. Figyeljünk rá, mert gyorsan sül. (Jelzem isteni kókuszos illata van, ilyenkor már rá lehet pillantani.)
Hagyjuk teljesen kihűlni.
Az étcsokoládét temperáljuk. Gőz felett melegítsük fel 40-42°C-ra, majd folyamatos kevergetéssel hűtsük vissza 35-36°C-ra. Ekkor tegyük bele a kakaóvajat és hűtsük tovább 31-32°C-ra.
Csurgassuk a csokoládét a linzerek tetejével, majd habkártya segítségével simítsuk el. Szórjuk meg egyből bőven kókuszreszelékkel. Tegyük hűvös helyre, majd amikor megdermedt a csokoládé mehet a sütis dobozba!







2015. március 19., csütörtök

Baconbe tekert chilis-rozmaringos csirkemell, cayenne borsos édesburgonyával

Sokszor az egyszerű, gyors ebéd is tud ugyanolyan finom és változatos lenni, mint amelyikkel órákat pepecselünk a konyhába. Szeretek főzőcskézni, de néha, főleg hétköznap elég kevés idő jut a főzésre. Főleg azokon a napokon, amikor edzeni is eljárunk elég későn érünk haza, ilyenkor előfordul, hogy Balázsra bízom az ebédet. Szívesen vállalja, mert szeret ő is kipróbálni új dolgokat, így könnyen feltalálja magát a konyhába.
Ezt a gyors csirke receptet, akár vacsorára is elkészíthetjük!









Baconbe tekert chilis-rozmaringos csirkemell, cayenne borsos édesburgonyával
Hozzávalók:
20 dkg szeletelt bacon
50 dkg csirkemell

1 piros chili paprika
1 teáskanál szárított rozmaring
olívaolaj

Cayenne borsos édesburgonyához:
1 nagy vagy 2 kisebb édesburgonya

cayenne bors
olívaolaj

Elkészítés:
A burgonyát hámozzuk meg, majd daraboljuk fel tetszés szerint. Sütőpapírral bélelt tepsire helyezzük, sózzuk és megszórjuk bőven cayenne borssal. Olívaolajjal locsoljuk meg, majd tegyük előmelegített 200°C-os sütőbe kb. 30 percre
Ez idő alatt elkészíthetjük a csirkemellet. A húst daraboljuk fel közepes nagyságú kockákra, sózzuk meg egy kicsit, majd tekerjük be mindegyiket egy-egy szelet baconbe. Tegyük magas falú, fedeles serpenyőbe. Locsoljuk meg olívaolajjal, szórjuk meg rozmaringgal és morzsoljunk bele egy nagyobb szárított chilit. Lefedve pároljuk 10-15 percig, majd fedő nélkül addig süssük, amíg át nem pirulnak teljesen a baconök. Miután a fedőt levettük nyugodtan lehet kevergetni, mert ilyenkor már biztosak lehetünk abba, hogy nem fog leesni a bacon a csirkemellről.
Tálalhatjuk balzsamecetes vagy mézes-citromos salátával!