2016. február 29., hétfő

Mézes-mustáros csirkecomb

Hétvégén szép tavaszias idő volt. Az esőt már a hátam közepére sem kívánom már, ugyanis ma szintén sikerült egy ernyős hazatekeréssel elindulni a munkahelyemről. Jó lenne már sapka nélkül indulni reggel és a tavasziasabb ruhákat előbányászni. Holnaptól már márciust írunk, úgyhogy bízom abban, hogy lassan eljön ez az idő és már nem kell sokáig várni rá. Szép tulipános, tavaszias képekkel hoztam ezt az egyszerű, finom mézes-mustár csirkecombokat, amihez krémes, édesburgonyás burgonyapüré készült.









Mézes-mustár csirkecomb
Hozzávalók 4 személy részére:
8 db csirkecomb
1 vöröshagyma
3 gerezd fokhagyma
3 evőkanál olaj
2 dl száraz fehérbor
1 dl tejszín
2 teáskanál magos dijoni mustár
2 teáskanál méz
só, őrölt bors

Édesburgonyás burgonyapüréhez:
40 dkg édesburgonya
30 dkg burgonya
2 evőkanál tejföl
2 dkg vaj
1 dl tej

őrölt fehérbors
őrölt szerecsendió

Elkészítés:
A csirkecombok bőrét eltávolítjuk, majd a combokat megsózzuk és borsozzuk. A vöröshagymát és a fokhagymát megpucoljuk, apróra daraboljuk. Olívaolajat hevítünk egy magas falú serpenyőben, amihez hozzáadjuk a kétféle hagymát, pár percig dinszteljük. Ráfektetjük a csirkecombokat, rácsurgatjuk a mézet, majd felöntjük borral. Fedő alatt 40-45 perc alatt puhára pároljuk. A mustárt kikeverjük a tejszínnel, a kész combokra öntjük. Ezután fedő nélkül főzzük további 10-15 percig.
A burgonyapüréhez a kétféle burgonyát meghámozzuk, feldaraboljuk, majd sós vízbe puhára főzzük. Krémesre összetörjük a vajjal, a tejföllel és a tej hozzáadásával. Sóval, fehérborssal és szerecsendióval ízesítjük.




2016. február 25., csütörtök

Pizzás csónak

Kenyér helyett néha sütök valamilyen péksüteményt, ami néha sós, néha édes. Ez az ötlet onnan jött, hogy maradt ki fél konzerv paradicsomom a tikka masala után és nem tudtam vele mit kezdeni. Pizzát nem szerettem volna sütni, viszont először valamilyen csavart kenyér jutott eszembe, azután mégis ezek az egyszerű csónakok születtek. Önmagában is nagyon finom, de megkenhetjük fűszervajjal, ehetünk mellé pluszban házi kolbászt, olívabogyót és zöldségeket.







Pizzás csónak
Hozzávalók (6 db-hoz):
Tésztához:
30 dkg teljes kiőrlésű tönköly búzaliszt
15 dkg fehér liszt
2 dkg élesztő
2 evőkanál olívaolaj
3 dkg olvasztott vaj
1 teáskanál só
1 teáskanál cukor
2,5 dl langyos tej

Paradicsom szószhoz:
1/2 konzerv darabolt paradicsom
1 evőkanál extra szűz olívaolaj
6 bazsalikomlevél
1 rozmaringág
1 gerezd fokhagyma

bors

Továbbá:
3 evőkanál reszelt parmezán
6 evőkanál reszelt mozzarella
10 dkg kolbász
10 szem fekete olívabogyó
1 felvert tojás a kenéshez

Elkészítés:
Bedagasztjuk először a tésztánkat, amihez először kimérjük a liszteket, belemorzsoljuk az élesztőt, hozzáadjuk az olajat, a vajat, a sót és a cukrot. Langyos tejjel könnyű, rugalmas tésztát dagasztunk belőle. Kelesztő tálba téve 1,5 órát pihentetjük.
A paradicsomszósz hozzávalóit turmixgépbe tesszük, majd krémesre turmixoljuk. A kolbászt karikákra, az olívabogyót kettévágjuk, a kétféle sajtot összekeverjük.
A megkelt tésztát 6 felé osztjuk, hengereket formázunk belőle, majd a végét addig sodorjuk, amíg csücskös nem lesz. Éles késsel feléig bevágjuk, sütőpapírral bélelt tepsire helyezzük, majd letakarva duplájára kelesztjük. Megkenjük felvert tojással az oldalát, a mélyedésbe először paradicsomszószt, ezután kolbászt és olívabogyót teszünk, majd megszórjuk sajttal.
Előmelegített 180°C-os sütőbe 25-30 perc alatt készre sütjük.




2016. február 24., szerda

Chilis bab csicseriborsóval, török lepénnyel

Először arra gondoltam, hogy készítek egy egyszerű chilis babot, mert már úgyis régen ettünk. Azután kigondoltam, hogy lecserélem a babot csicseriborsóra, de végül felesbe készült el. A további hozzávalók nagyjából hasonlítanak egy normális chilis babhoz, csupán egy kevés kaliforniai paprikával és újhagymával dobtam fel. Mellé most semmi extra nem készült, bedagasztottam egy joghurtos tésztát, amit sütőkövön sült. Imádtuk, főleg én, ugyanis valamiért sokkal könnyebbnek éreztem, mint a hagyományos, megszokottat. Nem hiába néha kell újítani.









Chilis bab csicseriborsóval, török lepénnyel
Hozzávalók 4 személy részére:
50 dkg darált sertéshús
1 konzerv darabolt paradicsom
5 dl házi paradicsomlé
1 konzerv csicseriborsó
1 konzerv borlotti bab
1 kaliforniai paprika
1 sárgarépa
1 vöröshagyma
2 gerezd fokhagyma
1 kávéskanál habanero krém
1 csomó újhagyma
2 evőkanál olaj
2 teáskanál fűszerpaprika
2 teáskanál morzsolt oregánó

bors

Török lepény:
30 dkg teljes kiőrlésű tönkölyliszt
10 dkg fehér liszt
2 dkg élesztő
2,5 dl langyos tej
2 evőkanál joghurt
2 evőkanál extra szűz olívaolaj
2 kávéskanál só
1 teáskanál cukor

tetejére:
1 tojás sárgája
szezámmag


Elkészítés:
A vöröshagymát és a fokhagymát megpucoljuk, apróra daraboljuk. A paprikát felkockázzuk a répával együtt. Az újhagymát pedig karikákra vágjuk. Magas falú serpenyőben felhevítjük az olajat, hozzáadjuk a hagymákat, a paprikát és a répát. 10-15 percig dinszteljük, megszórjuk sóval, borssal, fűszerpaprikával és oregánóval. Beletesszük a darált sertéshúst, majd fehéredésig pirítjuk. Konzerv paradicsommal és a házi paradicsomlével felöntjük, lefedjük és 1 óra hosszán keresztül alacsony hőmérsékleten sűrűre főzzük. Ekkor hozzáadjuk a lecsepegtetett, lemosott csicseriborsót és babot és amennyiben szükséges pótoljuk kevés vízzel. A végén ízlés szerint habaneroval beállítjuk a csípősségét.
Közben elkészítjük a lepény tésztáját. A liszteket kimérjük, belemorzsoljuk az élesztőt, hozzáadjuk az olajat, a joghurtot, a sót és a cukrot, majd langyos tej hozzáadásával rugalmas, kissé lágyabb tésztát dagasztunk belőle. Kelesztő tálba téve, szobahőmérsékleten pihentetjük 1 óra hosszán keresztül. Ezután lisztezett felületre borítjuk, két részre osztjuk, majd kb. 2 cm vastag kör alakúra nyújtjuk. Sütőpapírra helyezzük, letakarva 30 percig pihentetjük. Az ujjbegyünkkel lyukakat nyomkodunk a tésztába, megkenjük felvert tojássárgájával és megszórjuk szezámmaggal. Előmelegítjük közben a sütőnket, sütőkővel együtt 200°C-ra. Sütőlapátra húzzuk papírral együtt a tésztát, majd a forró sütőkőre helyezzük. 20 perc alatt készre sütjük. Rácsra téve hagyjuk kihűlni. Tálalásnál háromszögekre daraboljuk.




2016. február 23., kedd

Parmezán krémes rakott csirkemell, fűszeres morzsával

Kicsit kezd most már elegem lenni, hogy folyamatosan időjárás változás miatt fáj a fejem már négy napja. Ezelőtt soha nem éreztem meg a front hatásokat, viszont most jól fel vagyok tuningolva mindennel, így sokkal érzékenyebb is vagyok. Egy év alatt nem szedek be annyi fájdalom csillapítót, mint az elmúlt négy napban. Általában próbálom húzni lefekvésig, másnapra úgyis elmúlik, de egyszerűen ezt már nem lehetett. Nem tudom, ki hogy bírja, de én most nehezen. Éppen ezért a főzéshez sem volt sok türelmem és egy egyszerű és viszonylag gyors menüt hoztam össze, ami azt hiszem elég jól sikerült. Aminek viszont örülök, hogy korábban van már világos és bizony világosban is érek haza. Azt hiszem arra is rátudtam venni magam, hogy reggel munka előtt járjak el edzőterembe, aminek nem csak az az előnye, hogy kevesebben vannak, hanem jobban beindul az anyagcsere és még frissebb is leszek tőle. Várom már a tavaszt!










Parmezán krémes rakott csirkemell, fűszeres morzsával
Hozzávalók 4 személy részére:
80 dkg csirkemellfilé
olívaolaj
1 dl száraz fehérbor
só, bors, bazsalikom

Besamelmártáshoz:
5 dkg vaj
5 dkg liszt
5 dl tej
10 dkg reszelt parmezán
só, bors
szerecsendió

Fűszeres morzsához:
4 evőkanál zsemlemorzsa
2 gerezd fokhagyma
1 teáskanál rozmaring
2 evőkanál olívaolaj

Továbbá:
20 dkg rigattoni
5 dkg vaj
5 dkg reszelt parmezán

Elkészítés:
A csirkemellfilét felkockázzuk, sózzuk, borsozzuk, megszórjuk bazsalikommal. Forró serpenyőben, kevés olívaolajon megsütjük. Közben elkészítjük a besamelmártást, amihez a vajat felolvasztjuk, hozzáadjuk a lisztet, elkeverjük, majd folyamatosan felöntjük tejjel. Felforraljuk, beleszórjuk a sajtot, ha elolvadt, akkor levesszük a tűzről és sóval, borssal, szerecsendióval ízesítjük. Belekeverjük a sült csirkemell darabokat.
A tésztát kifőzzük, közben elkészítjük a morzsát. A fokhagymát megpucoljuk, majd fokhagymatörőbe helyezzük. Felhevítjük az olívaolajat és beletörjük a fokhagymát. Addig pirítjuk, amíg illatozni kezd. Ezután beleszórjuk a rozmaringot és a zsemlemorzsát. Aranybarnára pirítjuk.
Jól kivajazunk egy közepes nagyságú jénait. A leszűrt tésztát hozzáadjuk a sajtmártásos csirkemellhez, majd egyenletesen elosztjuk a jénaiba , végül megszórjuk a fűszeres morzsával és a maradék parmezán sajttal.
Előmelegített 200°C-os sütőbe 30-40 perc alatt összesütjük.





2016. február 22., hétfő

Grillezett csirkemell, fűszeres szendvics zsemlébe töltve

Mostanában rákaptam a szendvicsekre, amihez készítek először is valamilyen különleges zsemlét vagy kiflit, majd megpakolom minden földi jóval. Praktikus, mert magunkkal vihetjük, ebédet helyettesíthetünk vele, ráadásul, ha kimarad, akkor másnap is ehető. Kell ennél több?
Tudom, hogy kicsit macerás, meg elvesz sok időt, de tényleg megéri a fáradozást. Vendégvárónak is jó választás, mert előre elkészíthető és hidegen is ugyanolyan finom marad.










Grillezett csirkemell, fűszeres szendvics zsemlébe töltve
Hozzávalók 6 adaghoz:
Fűszeres szendvics zsemléhez:
25 dkg teljes kiőrlésű tönkölyliszt
20 dkg fehér liszt
1 dkg élesztő
3 evőkanál olívaolaj
1 teáskanál szárított bazsalikom
1 teáskanál szárított oregáno
1 kávéskanál cayenne bors
1 teáskanál só
3 dl víz

Grillezett csirkemellhez:
40 dkg csirkemellfilé
6 evőkanál olívaolaj
2 evőkanál frissen facsart citromlé
oregánó, bazsalikom, mustármag, chili, kurkuma, kakukkfű
só, bors

Joghurtos uborkasalátához:
1 uborka
3 evőkanál joghurt
10 dkg fetasajt
só, bors
citromlé

Továbbá:
salátalevél
paradicsom, 
fekete olívabogyó

Elkészítés:
Először elkészítjük a zsemléket. A liszteket kimérjük, hozzáadjuk a fűszereket és a sót, majd az olajat. Belemorzsoljuk az élesztőt és a víz hozzáadásával kicsit lágyabb tésztát dagasztunk belőle. Olajjal kikent kelesztőtálba duplájára kelesztjük. Lisztezett felületre borítjuk, majd hat egyenlő részre osztjuk. Hosszúkás, kicsit szélesebb zsemléket formázunk, amiket sütőpapírral bélelt tepsire helyezünk. 30-40 percet pihentetjük, majd vízzel megspricceljük. Előmelegített 200°C-os sütőbe 25 perc alatt készre sütjük.
A csirkemellfilét vékonyra szeleteljük. A páchoz az olajat, a fűszerekkel és a citromlével kikeverjük, majd megforgatjuk benne a hús szeleteket egyesével. Forró grill serpenyőre vagy amennyiben van lehetőségünk már kinti grillezésre, akkor grill rácsra helyezzük és mindkét oldalát megsütjük.
A joghurtos uborka salátához, az uborkát tökgyalunk lereszeljük, besózzuk és legalább fél órát állni hagyjuk. A joghurtot kikeverjük a fetasajttal, sóval, borssal és a citromlével. Az uborkát lemossuk szűrőn keresztül, jól lecsöpögtetjük, majd a joghurthoz adjuk.
A kihűlt zsemléket kettévágjuk,  salátalevéllel, grillezett csirkemellfilével, joghurtos uborkasalátával illetve ízlés szerint paradicsommal és olívabogyóval töltjük meg.



2016. február 18., csütörtök

Indiai fűszerbundás rántott szelet, babpürével

Továbbra is kedvencünk mindenféle indiai fűszerkeverék, vagy bármilyen étel, ami India fűszereivel kapcsolatos. Nagyon egyszerű palacsinta tésztát készítettem, ami ráadásul gluténmentes is. Gyönyörűen bevonta a vékony hússzeleteket, majd forró olajban kisütöttem. A bundája valami isteni lett. Egyszerű babpürével kínáltam, mellé pedig ruccola salátát. Természetesen süthetünk még édesburgonyát vagy burgonyapürét is kínálhatunk mellé. Ebédre vagy vacsorára is tökéletes választás lehet.







Indiai fűszerbundás rántott szelet, babpürével
Hozzávalók (4 személy részére):
70 dkg szeletelt sertéscomb
20 dkg csicseriborsó liszt
1 teáskanál sütőpor
2 kávéskanál őrölt római kömény
2 kávéskanál őrölt koriander
2 teáskanál garam masala

3 tojás
2 dl tej

2 dl olaj a sütéshez

Babpüréhez:
1 konzerv canellini bab
2 evőkanál olívaolaj
1 gerezd fokhagyma
4-5 evőkanál görög joghurt
1 kávéskanál fűszerpaprika
1 teáskanál frissen facsart citromél
só, bors

Elkészítés:
A hús szeleteket amennyiben szükséges klopfoljuk ki egy kicsit, hogy ne legyen túl vastag, így könnyebben és gyorsabban átsül. Sózzuk meg mindkét oldalát. A panírhoz kimérjük a szárazanyag hozzávalóit, ebbe is teszünk egy kevéske sót, hozzáadjuk a tojást és először így csomómentesre keverjük. Fokozatosan hozzáadjuk a csicseriborsó lisztet és sűrű palacsinta állagúra keverjük. De készíthetjük turmixgépben, robotgép segítségével is.
Felhevítjük az olajat, a hús szeleteket belemártjuk a masszába, majd belehelyezzük. Kb. 5-7 perc múlva átfordítjuk és tovább sütjük. Az olaj ne legyen túl forró, mert akkor megég a panír.
Papírtörlőre szedjük, így a felesleges olajat felitatjuk róla.
A babpüréhez minden alapanyagot késes robotgépbe teszünk, majd krémesre turmixoljuk. Ízlés szerint tehetünk hozzá chili-t vagy kevés garam masalát.
Salátávál, sült édesburgonyával vagy burgonyapürével tálaljuk!






2016. február 17., szerda

Zabpelyhes kalács

Amikor kelt tésztát készítek soha nem veszek elő sem recept könyvet, sem valamilyen régi receptet, ugyanis már annyit sütöttem az utóbbi években, hogy nagyjából rájöttem, hogy mitől milyen állagú lesz egy kenyér. Ehhez a kalácshoz többféle zsiradékot használtam fel, ami azon segített, hogy nagyon puha legyen és ezt sokáig megőrizze. És sikerült. Kivételesen kicsit lassabban fogyott most a kenyér és még a 4. nap is ugyanolyan puha volt. Finom lekvárral, házi krémmel, pástétommal megkenve isteni, de szendvicset is lehet belőle készíteni, amihez kimondottan alkalmas.







Zabpelyhes kalács
Hozzávalók (20 cm-es kenyérformához):
10 dkg BL 80 liszt
20 dkg fehér tönkölyliszt
15 dkg teljes kiőrlésű tönkölyliszt
5 dkg apró zabpehely
2 tojás sárgája
4 dkg olvasztott vaj
2 dkg élesztő
1 evőkanál cukor
2 kávéskanál só
10 dkg görög joghurt
2,5 dl langyos tej

Tetejére:
1 tojás
zabpehely

Elkészítés:
Az élesztőt langyos tejbe morzsoljuk, elkeverjük benne a cukrot, majd félre tesszük 10 percre.
A liszteket dagasztótálba mérjük, hozzáadjuk a zabpelyhet, a sót, a tojások sárgáját, az olvasztott vajat és a joghurtot. A felfuttatott élesztőt a tejjel együtt szintén beletesszük, majd rugalmas, kicsit lágyabb tésztát dagasztunk belőle. Kelesztő tálba téve, szobahőmérsékleten 1,5 órát pihentetjük. Enyhén lisztezett felületre borítjuk, finoman átgyúrjuk, majd négy egyenlő részre osztjuk. Ismét átgyúrjuk, majd kisebb hengereket formázunk belőle. Lisztezett formába, szorosan egymás mellé pakoljuk. Letakarva 40-45 perc alatt duplájára kelesztjük. Felvert tojássárgájával megkenjük, zabpehellyel megszórjuk.
Előmelegített 180°C-os sütőbe helyezzük, 45-50 perc alatt készre sütjük. Rácsra helyezve hagyjuk kihűlni.






2016. február 16., kedd

Kókuszos-mangós csirkemell kesudióval

Mai napom elég gyorsan eltelt, ráadásul jó hírrel indult. Legalábbis bizakodó volt számomra, de ez majd csak a későbbiekben derül ki. Néha vannak napok, amikor annyira nyugodt vagyok, hogy egyszerűen senki nem bosszanthat fel és semmi nem dühít. Ez a nap pont ilyen volt. Éppen ezért választottam ezt a kicsit édes, kicsit fűszeres, krémes kókuszos-mangós csirkemellet. Érdemes kipróbálni, mert nagyon ízletes. Jó nem a kedvencek között van, de szerintem eléggé összhangban van.






Kókuszos-mangós csirkemell kesudióval
Hozzávalók (4 személy részére):
80 dkg csirkemellfilé
3 evőkanál olaj
10 dkg kesudió
1 nagy mangó
1 kaliforniai paprika
4 dl kókusztej
2 dl víz
2 evőkanál curry fűszerkeverék
3 cm friss gyömbér

2 púpos teáskanál keményítő

jázmin rizs

Elkészítés:
A csirkemellfilét felkockázzuk, kevés olajon fehéredésig pirítjuk. Közben meghámozzuk a mangót, eltávolítjuk a magját, majd feldaraboljuk a paprikával együtt. A csirkéhez adjuk, majd fűszerezzük curryvel, friss reszelt gyömbérrel és sóval. Felöntjük kókusztejjel és később annyi vízzel pótoljuk, hogy szaftos maradjon. Közepes lángon főzzük 30-40 percig. Ezután mehet hozzá a kesudió. (Amennyiben csak sózottra lelünk, akkor figyeljünk arra, hogy mennyire sózzuk a csirkét.) További 20 percig főzzük. A keményítőt kikeverjük kevés vízzel, majd ezzel besűrítjük.
Főtt jázmin rizssel tálaljuk.

2016. február 15., hétfő

Fűszeres tészta ricottával, bazsalikomos olajjal

Mindketten szeretjük az egyszerű tésztás ételeket. Jó, azért nem vagyunk nagy tésztásak, de olykor-olykor, amikor nincs időm, akkor szerintem ez a legegyszerűbb és leggyorsabb, amit elkészíthetünk. Semmi más nem kell hozzá, csak egy megfelelően kifőzött tészta illetve egy pár fűszer és a fantázia.
Nem mondom, hogy vacsorára kerüljön asztalra, de ha éppen egy zűrösebb nap után későn érünk haza és nem volt egész nap időnk enni, akkor viszont nagyon jól fog esni.
A recept megjelent a Kifőztük gasztromagazin 2016. februári számában is.







Fűszeres tészta ricottával, bazsalikomos olajjal
Hozzávalók 2 személyre
25 dkg durumtészta
1 vöröshagyma
1 gerezd fokhagyma
15 dkg füstölt, húsos szalonna
2 evőkanál olívaolaj
15 dkg fagyasztott zöldborsó
1/2 dl száraz fehérbor
1/2 teáskanál őrölt, szárított paradicsom
1/2 teáskanál szárított petrezselyemzöld
1/2 teáskanál morzsolt bazsalikom
1 kávéskanál őrölt csili
10 dkg ricotta

frissen őrölt bors

a bazsalikomos olajhoz:
1/2 dl extraszűz olívaolaj
10 bazsalikomlevél
1 evőkanál frissen facsart citromlé

továbbá:
2 evőkanál ricotta

Elkészítés:
A tésztát sós vízben al dentére főzzük, leszűrjük, lecsepegtetjük. A vörös- és a fokhagymát megpucoljuk, apróra daraboljuk. A szalonnát felkockázzuk, felhevített serpenyőben zsírjára pirítjuk, majd a pörcöt kiszedjük. A visszamaradt zsiradékhoz kevés olajat adunk, rátesszük a vöröshagymát, és dinszteljük pár percig. Ezután beletesszük a fokhagymát, a zöldborsót és a fűszereket, felöntjük a borral, majd addig pároljuk, amíg a borsó meg nem puhul. Beleszórjuk a szalonnapörcöt, a ricottával átkeverjük, a végén sóval és borssal ízesítjük. Még forrón hozzáadjuk a leszűrt tésztát, és összeforgatjuk vele.
A bazsalikomos olaj hozzávalóit turmixgépbe rakjuk, krémesre turmixoljuk.
Tálaláskor a tészta tetejére 1-1 kanál ricottát teszünk, és meglocsoljuk a bazsalikomos olajjal.




2016. február 14., vasárnap

Rokfortos, diós-mézes scone

Valentin napra többen valamilyen édességet készítenek meglepetésként. Ez nem sós, nem édes, de nagyon finom. Reggelire sütöttem Balázsnak, ha már nagy pogácsa rajongó. Szerintem sokan tudják, hogy a scone, angol pogácsa, ami sütőporral készül. Gyorsabban elkészíthetjük, mert nem kell keleszteni, ráadásul túl lehet variálni kedvünk szerint. További scone receptjeimet itt találhatjátok.
A gyönyörű tulipánok a fotó kellékévé váltak, ami igazi tavaszias hangulatot áraszt. Egyik kedvenc virágomat kaptam.







Rokfortos, diós-mézes scone
Hozzávalók (kb. 25 db-hoz):
1 bögre liszt
1 bögre zabliszt
1 bögre teljes kiőrlésű tönkölyliszt
1 bögre rokfort (20 dkg)
1 bögre dió
2 tojás
1 csomag sütőpor (7 g)
1 kávéskanál szódabikarbóna
2 kávéskanál só
2 evőkanál méz
1/3 bögre tej
2/3 bögre  szoba-hőmérsékletű vaj

Tetejére:
1 tojássárgája
1 evőkanál víz

Elkészítés:
Mérjük ki a liszteket egy tálba. Adjuk hozzá a sütőport, a szódabikarbónát és a sót. A dió daraboljuk apróra, a sajtot pedig vágjuk apró kockára. Tegyük a mézzel, a vajjal és a tejjel együtt a tálba. Üssünk hozzá két tojást, majd állítsuk össze a tésztát. Lehet robotgéppel, a kevert tészta dagasztófejével vagy a kezünkkel. Miután összeállt, helyezzük hűtőbe minimum egy óra hosszára.
Lisztezett felületre borítsuk, elnyújtjuk kb. 3 cm vastagra, majd tetszőleges nagyságú háromszögeket vágunk.
Sütőpapírral bélelt tepsire helyezzük. A tojás sárgáját egy evőkanál vízzel elkeverjük, majd mindegyik háromszög tetejét megkenjük vele. Előmelegített 180°C-os sütőbe 25-30 perc alatt készre sütjük.