2017. február 28., kedd

Hosszan sült kecskehússal töltött szendvics

Anyuék még mindig kecske tartásban vannak és amikor levágnak egyet-egyet, akkor kapunk belőle mi is. Igen, szeretjük és a kecskesajtot is. El is mondhatjuk, hogy nagyon egészséges, sőt a kecsketej sokkal egészségesebb, mint a tehén. Jó tudom, itt már jöhetnek azok a nézetek, hogy igya minden állat a saját tejét, de nem kell mindennel foglalkozni, mindenki tudja, hogy saját magának mi a jó és mi nem. Tehát egy lassan, hosszú időn keresztül sütött kecskecomb isteni finom két bagett vagy kenyér között, de lehet helyettesíteni sertéssel vagy marhával is, a lényeg, hogy alacsony hőmérsékleten, sokáig süssük, így lesz iszonyatosan omlós és foszlós. Saját szaftjával összekeverve a húscafatokat, szendvicsbe töltve, vacsorára, de akár ebédre is kitűnő választás lehet.
Ami a segítségemre volt az a Russell Hobbs Fiesta 3in1 szendvicssütő.
A recept megjelent a Kifőztük gasztromagazin februári számában is.









Hosszan sült kecskehússal töltött szendvics
Hozzávalók
a sült kecskehúshoz:
1 kg kecskecomb
4 gerezd zúzott fokhagyma
1 apróra kockázott vöröshagyma
2 teáskanál morzsolt rozmaring
2 teáskanál morzsolt kakukkfű
1/2 citrom leve
frissen őrölt bors

1/2 dl olívaolaj
2 dl száraz fehérbor

a fűszervajhoz:
10 dkg szoba-hőmérsékletű vaj
8-10 bazsalikomlevél
1 rozmaringág levelei
2-3 kakukkfűág
frissen őrölt bors


továbbá:
kecskesajt
ecetes pepperoni
bagett vagy ciabatta

Elkészítés:
A páchoz a fokhagymát, a vöröshagymát, a szárított fűszereket és a citrom levét az olívaolajhoz adjuk. A kecskecombot sózzuk és borsozzuk, majd a pácot alaposan belemasszírozzuk. 1 éjszakára hűtőbe tesszük. Másnap jénaiba helyezzük, aláöntjük a bort, majd fóliával letakarva, előmelegített, 170 fokos sütőben 3-3,5 óra alatt puhára sütjük. Még melegen szálaira szedjük.
A vajba dolgozzuk a felaprított zöldfűszereket, sóval és borssal ízesítjük. Felhasználásig hűtőben tartjuk.
Kisebb bagettet vagy ciabattát kettévágunk, és megkenjük a fűszervajjal. Az alsó felét bőven megrakjuk kecskehússal, ráhelyezünk pár pepperonit és 2-3 szelet kecskesajtot, majd betakarjuk a tetejével.
A szendvicssütőbe illesztjük a tapadásmentes grill-lapot, a készüléket bekapcsoljuk. Miután felmelegedett, 1 szendvicset a sütőlapra helyezünk. Rácsukjuk a gép tetejét, és készre sütjük.


2017. február 25., szombat

Camembert-tel és meggyel töltött batyu házi csokoládéöntettel

Nagy sajt rajongók vagyunk, de valahogy a camembert a legnagyobb kedvenc nálunk. Jöhet rántva, sütve, édesen, sósan, szendvicsbe vagy akár desszertként is, mint ahogy a lenti recept alapján készítettem. Azóta házi áfonya lekvárral is próbáltuk, de illik az alma, a körte, a dió félék vagy az aszalt gyümölcsök is hozzá. Nyáron lehet próbálkozni a barack, rozmaring változattal, de a már polcokon lévő édes eperrel is. (Na, jó ilyennel még nem találkoztam, de az tény, hogy eper kinézetű gyümölcsöt lehet kapni. Szerintem a magyar, szabadföldinél nincs jobb.) Mindenkinek a fantáziájára bízom, de az tuti, hogy különleges. Ami a segítségemre volt az a Russell Hobbs Fiesta 3in1 szendvicssütő.
A recept megjelent a Kifőztük gasztromagazin februrári számában is.







Camembert-tel és meggyel töltött batyu házi csokoládéöntettel 
Hozzávalók
a csokoládéöntethez:
10 dkg étcsokoládé
1,5 dl tejszín
1 teáskanál méz
1 teáskanál vaníliakivonat
1 kávéskanál őrölt fahéj
1/2 kávéskanál őrölt kardamom

a mézes vajhoz:
10 dkg szoba-hőmérsékletű vaj
2-3 teáskanál méz

továbbá:
szeletelt kalács
camembert sajt
fagyasztott meggy
porcukor

Elkészítés:
A csokoládét felolvasztjuk a tejszínnel, majd hozzáadjuk a mézet, a vaníliakivonatot és a fűszereket. A vajat habosra keverjük a mézzel, és felhasználásig hűtőbe tesszük.
A meggyet kiolvasztjuk, a levét alaposan kinyomjuk.
A kalácsot megkenjük a mézes vajjal, ráhelyezünk 2-3 szelet sajtot és 2 evőkanál meggyet, majd egy másik szelet kaláccsal betakarjuk.
A szendvicssütőbe illesztjük a szendvicssütő lapot, a készüléket bekapcsoljuk. Miután felmelegedett, 1 batyut a sütőlapra helyezünk. Rácsukjuk a gép tetejét, és készre sütjük. Tálaláskor a süteményt kettévágjuk, megszórjuk porcukorral, és csokoládéöntettel díszítjük.

2017. február 22., szerda

Vaníliakrémmel töltött fánk

Igaz már február végén járunk, de látom még sok helyen most készül a farsangi fánk. Valljuk be, azért hétköznap nem igen érünk rá fánkot sütögetni, meg egyébként is frissen jó fogyasztani. Most hétvégén került sor arra, hogy begyúrjam a fánk tésztáját és egy tartalmas leves után betoljuk egy-két vanília krémeset. Szerintem nagyon finom lett és könnyű, nem zsíros. Igen, nem ez a legegészségesebb desszert a világon, nah de azért egy évben egyszer-kétszer belefér. :)






Vaníliakrémmel töltött fánk
Hozzávalók 12 db-hoz:
20 dkg fehér tönkölylliszt
15 dkg teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszt
2 tojássárgája
1 tojás
4 dkg olvasztott vaj
1,5 dl langyos tej
2,5 dkg friss élesztő
1 evőkanál cukor
1 evőkanál rum vagy pálinka
egy csipet só

a vaníliakrém:
2,5 dl tej
1,5 dl tejszín
2 dkg vaníliás pudingpor
2 tojás sárgája
1 vaníliarúd kikapart belseje
7 dkg nyírfacukor

a sütéshez:
5 dl olaj

a tálaláshoz:
nyírfaporcukor

Elkészítés:
Az élesztőt a langyos tejbe morzsoljuk, elkeverjük benne a cukrot és 15 percig pihentetjük. A liszteket kimérjük, hozzáadjuk a tojásokat, az olvasztott vajat, az alkoholt és a csipet sót. Az élesztős tej hozzáadásával könnyű tésztát dagasztunk belőle. Amennyiben szükséges pótoljuk még egy kevés tejjel. Kelesztőtálba helyezzük, majd 1 órát pihentetjük szobahőmérsékleten.
Ez idő alatt elkészítjük a krémet. A tejet és a tejszínt kimérjük, elkeverjük benne a vaníliás pudinport és a két tojás sárgáját, majd hozzáadjuk a cukrot és a vaníliarúd kikapart belsejét. Közepes lángon sűrűre főzzük, lefedve hűlni hagyjuk.
Lisztezett deszkára borítjuk, óvatosan átgyúrjuk, majd kb. 1,5 cm vastagra nyújtjuk, fánk szaggatóval kiszaggatjuk. Letakarva 20 percet pihentetjük.
Forró olajba tesszük, lefedve, nem túl magas lángon sütjük 2-3 percig, majd megfordítjuk és fedő nélkül 1-2 perc alatt készre sütjük, lecsepegtetjük.
A krémet habzsákba tesszük és a fánkokat megtöltjük. A végén porcukorral megszórjuk.

Tipp: Figyeljünk arra, hogy ne legyen túl forró az olaj, mert akkor nem sül át, csak megég a külseje, illetve, ha nem elég forró akkor viszont megszívja magát olajjal.
Vaníliakrém helyett használhatjuk e kedvenc lekvárunkat, de készíthetünk csokoládékrémet is.




2017. február 20., hétfő

Sárgabarack-lekváros, túrós kocka

Azt hiszem az elmúlt két hétben sikerült pótolnom az édesség utáni vágyamat, ugyanis terhességem alatt bármilyen cukros dolgot szerettem volna enni, égett a gyomrom tőle, így később már nem is próbálkoztam. Karácsonykor csak legeltettem a szemem a zserbón, a bejglin és a többi finomságokon. Most viszont ezerrel gyártok mindig valamit, hogy ne legyen üres itthon az édesség doboz. Természetesen ettől függetlenül még mindig odafigyelek arra, hogy miből sütök, milyen alapanyagokat használok fel, mert bizony a mohóság és a sok édesség egy idő után megállíthatatlanul gyarapítja az embert. Ez a sárgabarck-lekváros, túrós kocka is ilyen formában készült. Ajánlom mindenkinek, akár ünnepnapokra is, mert sok, kisebb kockákra fel lehet szeletelni, így vendégvárónak kitűnő választás.
A recept megjelent a Kifőztük gasztromagazin februári számában is.










Sárgabarack-lekváros, túrós kocka
Hozzávalók 30 x 35 cm-es tepsihez
30 dkg fehér tönkölyliszt + kevés a nyújtáshoz
10 dkg teljes kiőrlésű tönkölyliszt
1 teáskanál sütőpor
1/2 kávéskanál szódabikarbóna
15 dkg nyírfacukor
2 tojás
20 dkg tejföl

a töltelékhez:
25 dkg mascarpone
50 dkg félzsíros túró
3 dkg étkezési keményítő
2 csomag Nyírfacukor Bourbon vanília (2 x 10 g)
2 tojás
10 dkg nyírfacukor
1 citrom reszelt héja
1 üveg Nyírfacukor sárgabaracklekvár (23 dkg)

a tálaláshoz:
nyírfaporcukor

Elkészítés:
A liszteket kimérjük, elvegyítjük bennük a sütőport és a szódabikarbónát. A tojást a nyírfacukorral habosra verjük, majd hozzáadjuk a tejfölt és végül a lisztes elegyet.  A sütőpapírral bélelt tepsibe kanalazzuk, egyenletesre simítjuk.
A mascarponét kikeverjük a keményítővel, hozzáadjuk az áttört túrót, a nyírfacukrot, a vaníliás cukrot, a tojást és a citromhéjat. A tésztára öntjük a tölteléket, és a tetején kiskanállal elosztjuk a lekvárt. Előmelegített, 180 fokos sütőben kb. 45 perc alatt készre sütjük. A süteményt a formában hagyjuk kihűlni.
Óvatosan kiemeljük, felkockázzuk, majd tálaláskor nyírfaporcukorral megszórjuk.




2017. február 17., péntek

Stromboli

Hihetetlen mennyire telik az idő. Emlékszem sokszor a januári hónap volt a leghosszabb az évben, a hideg és a sötétség miatt, de most csak azt veszem észre, hogy jövőhét után már március van. Tudom, ha nem unatkozik az ember, akkor mindjárt máshogy telik el egy nap. A picurkánk csak nő, mint egy gomba, megállíthatatlanul és meglátszik, hogy gasztro családból való, mert az étvágy is bőséges.
De, hogy mi is néha visszatérjünk a régi kerékvágásba és megtartsunk egy bűnözős, tévézős estét, bizony időbe el kell kezdenem a készülődést. De egy ilyen szuper töltött kelt tésztát, bármikor összehozhatunk, amihez végül nincs szükség egyszerre sok időre.
A recept megjelent a Kifőztük gasztromagazin februári számában is.







Stromboli
Hozzávalók 1 rúdhoz
15 dkg fehér tönkölyliszt + kevés a nyújtáshoz
15 dkg teljes kiőrlésű tönkölyliszt
1 dkg friss élesztő
1 evőkanál olívaolaj
1 kávéskanál só
kb. 2 dl víz
a fűszeres paradicsomszószhoz:
20 dkg darabolt konzervparadicsom
1 evőkanál balzsamecet
1 kávéskanál morzsolt rozmaring
1 kávéskanál morzsolt oregánó
1 kávéskanál morzsolt kakukkfű
1 kávéskanál morzsolt majoránna
1 kávéskanál morzsolt bazsalikom
1 kávéskanál morzsolt zellerlevél
1 kávéskanál morzsolt petrezselyemzöld
1/2 kávéskanál őrölt fekete bors


továbbá:
10 pepperoni
10 dkg szeletelt camembert
10 dkg reszelt mozzarella
6-8 olajos lében eltett aszalt paradicsom
20 dkg kockára darabolt főtt, füstölt sonka
1 lila hagyma kockákra vágva
a tetejére:
1 tojássárgája
1-2 evőkanál szezámmag

Elkészítés:
A tésztához a kétféle lisztet kimérjük, belemorzsoljuk az élesztőt, elvegyítjük benne a sót és az olívaolajat, majd a víz hozzáadásával rugalmas tésztát dagasztunk belőle. Kelesztőtálban hűtőbe tesszük legalább 3 órára.
A paradicsomot felforraljuk a fűszerekkel és a balzsamecettel, majd hűlni hagyjuk, és krémesre turmixoljuk.
A megkelt tésztát enyhén lisztezett felületre borítjuk, óvatosan átgyúrjuk, és letakarva 30 percet pihentetjük. Hosszúkás, kb. 1/2 cm vastag téglalappá nyújtjuk. Sütőpapírra helyezzük. Hosszában, középen bőven megkenjük a fűszeres paradicsomszósszal, megszórjuk a mozzarellával, elosztjuk rajta a camembert-t, az aszalt paradicsomot, a füstölt sonkát és a lila hagymát. Bal és jobb oldalon annyi helyet hagyunk, hogy fel tudjuk hajtani. Miután megtöltöttük, előbb az alját és a tetejét, majd jobbról és balról is ráhajtjuk a tésztát. Figyeljünk arra, hogy ne legyen lisztes, mert akkor nem tapad össze, sütés közben szétnyílik. A tetejét megkenjük a felvert tojássárgájával, megszórjuk szezámmaggal. Sütőlapátra helyezzük, majd a pizzakővel együtt előmelegített sütőbe helyezzük. A lapát segítségével ráhúzzuk a kőre, és 30-35 perc alatt készre sütjük. Rácsra téve kicsit hűlni hagyjuk, majd felszeletelve kínáljuk.

2017. február 14., kedd

Expressz sütőtökös fánk

Lehet, hogy egy kicsit megkéstem ezzel a recepttel, de én például még mindig fánk sütés előtt állok. A hétvégére terveztem az igazi farsangit, ez amolyan ízelítő, bár meg kell hagyni nagyon finom és gyorsabban is elkészíthető, mint az élesztős, hagyományos. Amennyiben az időnk is kevés, de mégis valami különlegeset szeretnénk, akkor érdemes rátekinteni és mihamarabb elkészíteni. Előny, akinek van otthon sütőtökpüréje, de ha nincs bárhol lehet kapni, nem feltétlen kell bekapcsolnunk a sütőt és órákon keresztül sütögetni. Tudom, a nagy mennyiségű olaj miatt mondhatjátok, hogy nem olyan egészséges, de simán lehet használni kókuszolajat, de nem szívja meg magát, és lecsepegtetve egyáltalán nem lesz olajos.
A recept megjelent a Kifőztük gasztromagazin februári számában is.





Expressz sütőtökös fánk
Hozzávalók kb. 20 db-hoz, 2,5 dl-es bögrével mérve
1/2 bögre sült sütőtökpüré
1 bögre teljes kiőrlésű tönkölyliszt
1/2 bögre fehér tönkölyliszt
2 teáskanál sütőpor
1 csipet só
1/2 teáskanál őrölt fahéj
1/2 teáskanál mézeskalács vagy sütőtök fűszerkeverék
1/2 bögre nyírfacukor
1 tojás
1/4 bögre tej
2 evőkanál olaj

a sütéshez:
2 dl olaj

a tálaláshoz:
4 evőkanál nyírfaporcukor
1 teáskanál őrölt fahéj

Elkészítés:
A liszteket kimérjük, elvegyítjük bennük a sütőport, a sót és a fűszereket. A tojást kikeverjük a nyírfacukorral, az olajjal és a tejjel, hozzáadjuk a sütőtökpürét meg a lisztes elegyet. Simára dolgozzuk. 2 kiskanál segítségével forró olajba szaggatjuk és kisütjük a fánkokat. Az olaj ne legyen túl forró, mert ha túl gyorsan sül a fánk, akkor a közepe nyers maradhat.
Tálaláskor fahéjas nyírfaporcukorral hintjük meg.




2017. február 10., péntek

Fűszeres buborékkenyér sajtszósszal



Hihetetlen mennyire telik az idő, már egy hónapja, hogy haza jöttünk, a kórházból és annyit változott a mi Emmánk, hogyha belegondolok mi lesz egy hónap múlva... el sem hinném. Nagyon ügyes és azt hiszem elég jól értjük egymás nyelvét. Sok-sok türelemre van szükség, amit ha eddig nem is volt időm tanulni, most biztos el kellett kezdenem. Az esték már elég rohanósak szoktak lenni és bizony a tv nézős, bűnözős esték is elég rövidre sikerültek az utóbbi időben. Ettől függetlenül azért szakítunk rá időt, és mondjuk egy fűszeres buborékkenyérrel bármikor szívesen megajándékozom a férjem.
A recept megjelent a Kifőztük gasztromagazin februári számában is.
A serpenyő, a Edény.hu webshopjáról megrendelhető.







Fűszeres buborékkenyér sajtszósszal
Hozzávalók:
15 dkg liszt
15 dkg teljes kiőrlésű tönkölyliszt
1 dkg friss élesztő
2 evőkanál olívaolaj + kevés a formázáshoz
1 kávéskanál só
2,5 dl víz

továbbá:
2 evőkanál vaj
2 evőkanál olívaolaj
6 dkg házi kolbász szétmorzsolva
10 bazsalikomlevél aprítva
1/2 csokor aprított petrezselyemzöld
4 gerezd zúzott fokhagyma
1 kávéskanál csilipehely
frissen őrölt bors


a tetejére:
3 dkg reszelt parmezán
3 dkg reszelt gouda
a szószhoz:
3 dkg vaj
1 csapott evőkanál liszt
3 dl tej
20 dkg felkockázott camembert
őrölt csili
frissen őrölt bors


Elkészítés:
A tésztához a liszteket kimérjük, elvegyítjük bennük az olívaolajat és a sót, belemorzsoljuk az élesztőt, majd a víz hozzáadásával rugalmas tésztát dagasztunk. Enyhén olajozott kelesztőtálban, szobahőmérsékleten 1 órát pihentetjük.
A serpenyőben felhevítjük a vajat az olívaolajjal. Hozzáadjuk a kolbászt, és zsírjára pirítjuk. Beletesszük a friss fűszernövényeket, a fokhagymát, a csilipelyhet, sóval és borssal ízesítjük.
A megkelt tésztát óvatosan átgyúrjuk, majd olajos kézzel közepes nagyságú gombócokat formálunk belőle. Mindet meghempergetjük a kolbászos mártásban, majd – a serpenyőben hagyva – kör alakban egymás mellé helyezzük. Megszórjuk a kétféle sajttal, és letakarva a duplájára kelesztjük.
Előmelegített, 190 fokos sütőben 20 perc alatt készre sütjük.
A sajtszószhoz felhevítjük a vajat, beleszórjuk a lisztet, majd folyamatos keverés mellett beleöntjük a tejet. Amikor felforrt, beletesszük a camembert-t, és krémesre főzzük. A végén csilivel, borssal és sóval ízesítjük. Fóliával letakarjuk, hűlni hagyjuk. Turmixgépben simára turmixoljuk.
A fűszeres buborékkenyeret forrón, a sajtszósszal kínáljuk.

2017. február 7., kedd

Hagymás-fűszeres karaj céklás burgonyapürével

Kismamaként rengeteg céklalevet ittam, ezzel próbáltam pótolni a szervezetemben folyamatosan csökkenő vas ásványianyag tartalmat. Mivel minden zöldség és gyümölcsnek nyers változatban van és marad meg a vitamin tartalma, ezért ebben a formában találtam leghatékonyabbnak. Ettől függetlenül más változatban, nem csak préselve próbáltam fogyasztani. Korábban csak savanyúságként tudtam elképzelni, de sütöttem már süteményt is vele, vagy sütőben is sült köretként, de burgonyapürét is szépen lehet színesíteni vele és ráadásul egészségesebbé is varázsolhatjuk. Szerintem a gyerekek is szívesebben fogyasztják ebben a formában. A többi már csak hab a tortán.
A tálaláshoz a Butlers által forgalmazott termékeket használtam.
A recept megjelent a Kifőztük gasztromagazin februári számában is.







Hagymás-fűszeres karaj céklás burgonyapürével
Hozzávalók 4 személyre
80 dkg csont nélküli karaj szeletelve
2 evőkanál liszt
őrölt fekete bors

2 vöröshagyma
4 gerezd zúzott fokhagyma
2 dl száraz fehérbor
1 teáskanál morzsolt rozmaring
1 teáskanál morzsolt kakukkfű
3 evőkanál balzsamecet
1 evőkanál méz
2 evőkanál olívaolaj

a céklás burgonyapüréhez:
60 dkg főtt, tört burgonya
2 héjában sült cékla
2 evőkanál tejföl
1 dl tej
3 dkg vaj
őrölt fehér bors


a párolt zöldborsóhoz:
40 dkg zöldborsó
5 dkg vaj
1 csokor frissen aprított petrezselyemzöld
frissen őrölt fekete bors


Elkészítés:
A karajszeletek mindkét oldalát sózzuk, borsozzuk, majd lisztbe forgatjuk. A vöröshagymát megpucoljuk, feldaraboljuk, és nagyobb serpenyőben, olívaolajon megdinszteljük. Hozzáadjuk a fokhagymát, majd ráhelyezzük a húst, és mindkét oldalát megpirítjuk. Felöntjük a fehérborral, végül balzsamecettel, mézzel és a fűszerekkel ízesítjük. Lefedve kb. 1 óra alatt puhára pároljuk. Ha szükséges, főzés közben a folyadékot vízzel pótoljuk úgy, hogy a húsnak végül sűrű, hagymás szaftja legyen.
A céklát a tejföllel és a tejjel simára turmixoljuk, majd a vajjal együtt a burgonyához adjuk, és simára keverjük. Fehér borssal és sóval ízesítjük.
A zöldborsót kevés víz hozzáadásával kis lángon, lefedve puhára pároljuk. Még forrón beletesszük a vajat, a petrezselymet, és sóval, borssal ízesítjük.
A karajszeleteket a hagymás szafttal leöntve, a céklás burgonyapürével és a párolt zöldborsóval tálaljuk.

2017. február 3., péntek

Triplán málnás smoothie

Az újságok már tele vannak valentinnapi ajándékkal, sok-sok virággal, kedveskedő mackókkal és még sorolhatanám. Számomra nem jelent ez a nap mást, mint a többi, ugyanis azt mondom ne csak ez az egy nap legyen, amikor a szerelmünkre gondolunk. Az évben sok kisebb-nagyobb meglepetésnek, váratlan eseményeknek sokkal jobban tudunk örülni, mint sokszor egy este még elrohanok egy szál virágért, mert b..kulcs elmaradt. Lehet, hogy pont ez az a nap, amikor nem érünk rá, vagy éppen más dolgunk akad, ami miatt nem is lehetne meghitt az a pillanat, amikor átnyújtjuk azt a gyorsan vásárolt ajándékot. Természetesen nem mindenki gondolja így, vannak akik már korábban készülődnek, asztalt foglalnak és beülnek egy hangulatos étteremben. Én inkább ezt választanám, bár biztos nem egy keddi napra tenném, de az idén februárba több, mint valószínű ezt most kihagyjuk. A terhességem alatt minden hónapban legalább egy ilyen alkalmat találtunk, mert tudtuk, ha már hárman leszünk akkor viszonylag sokára kerül sor ismét egy romantikus vacsorára. De természetesen ki bánja ilyenkor?
Néha elég egy apró meglepetés, amit otthon eltudunk készíteni, vagy csak egy forró ital a hideg napokra, ami természetesen valentin színekben pompázik. :)
A díszítéshez, tálaláshoz a Candyfour rózsaszín sziv formacukrait használtam.
A recept megjelent a Kifőztük gasztromagazin januári számában is.





Triplán málnás smoothie
Hozzávalók személyenként:
2 dl forró tej
2 evőkanál fagyasztott málna
4 szem liofilizált málna
1 evőkanál málnaszörp
méz (ízlés szerint)

a tálaláshoz:
szív alakú formacukrok

Elkészítés:
A smoothie összes hozzávalóját turmixgépben krémesre turmixoljuk. Szív alakú formacukrokkal tálaljuk.